Роблячи вибір конструкції воріт для проїзду у двір все більше людей віддають перевагу відкатній стулці. Такі ворота вже роблять більше 10 років. Відкатні ворота мають три типи: підвісні, на роликах і консольні. І хоч останній тип найзручніший його почали використовувати масово не так вже і давно. Просто така конструкція вимагає покупку фурнітури для відкатних воріт, а вона раніше коштувала дуже дорого, оскільки купували її тільки за кордоном. Зараз же фурнітуру роблять в Україні, тому і вартість консольних воріт стала значно нижчою, аніж була раніше. Так що такі ворота в наш час можна зустріти набагато частіше, ніж підвісні і на роликах, які рухаються по поверхні.

Як зробити ворота відкатної конструкції своїми руками?

Виготовлення воріт можна доручити фахівцям. Але якщо ви вмієте і любите працювати своїми руками, зробити таку конструкцію можна і самостійно. Для цього необхідно просто зварити стулку (комбінація каркаса і обшивки) і встановити на отворі. Але щоб вона їздила туди-сюди необхідно також придбати і встановити спеціальні деталі – фурнітуру для зсувних воріт. Вона складається зі всіх необхідних комплектуючих, серед яких є дві роликові каретки і спрямовуюча рейка. Саме вони утворюють механізм (консоль), за допомогою якого стулка і їздить уздовж огорожі не торкаючись проїзду.

З чого складаються зсувні ворота

Отже, як було вже згадано вище, відкатні ворота це:

•  Металевий каркас;

•  Обшивка (може бути з будь-якого матеріалу, все залежить від побажань і грошей, якими ви володієте);

•  Комплект фурнітури для розсувних (зсувних) воріт.

Остов стулки виготовляють не тільки з металевих профільних труб двох розмірів, але і з Т-профілю, який спеціально розроблявся саме для виготовлення каркаса воріт.

Ціна зсувних воріт

Можна сильно не заморочуватися і замовити готові відкатні ворота на спеціальній фірмі. Вартість таких воріт стартує від 20 000 грн в залежності від розміру стулки і матеріалу обшивки. Також можна закупити всі матеріали і найняти зварника, щоб він зібрав, а установкою зайнятися самостійно. Такий варіант обійдеться трохи дешевше. А якщо ж весь процес взяти на свої плечі можна заощадити дуже кругленьку суму. Так, якщо виготовити каркас з Т-профілю і обшити його пофарбованим профнастилом ворота обійдуться в середньому в 11 000 грн (разом з фурнітурою і всіма витратними матеріалами).

Чим можна обшити каркас воріт

Крім пофарбованих листів профнастилу (дуже простий, дешевий і естетичний варіант) в якості обшивки можна використовувати також:

•  Дерев’яні штахетники;

•  Євро-панелі;

•  Сітку ПВХ;

•  Сендвіч-панелі;

•  Фільонки;

•  Комбінацію решітки, профнастилу і кованих елементів тощо.

Вибір обшивки залежить тільки від ваших уподобань і від розміру гаманця. Але варто уточнити, що від матеріалу, який буде використаний при виготовленні воріт безпосередньо залежатиме тип комплекту фурнітури, яку потрібно купувати (для легких або для важких воріт).

Підведемо підсумки

Відкатні ворота за останні 20 років набули шаленої популярності. Їх можна зустріти на проїздах в приватних дворах і на підприємствах. Виготовити зсувні ворота можна самостійно, якщо руки з того місця ростуть. Детальний опис всіх етапів можна легко знайти в інтернеті. Для установки обов’язково необхідно купувати фурнітуру для відкатних воріт. Тип комплекту – великий чи малий – залежить від розмірів стулки і від матеріалу обшивки, який буде використаний. Найпростішим, дешевим і естетичним матеріалом вважається профнастил. Він уже пофарбований, а ще не такий важкий, як дерево або інший красивий матеріал.