Як зробити відкатні ворота своїми руками?

Відкатні ворота користуються великою популярністю, хоча така конструкція з’явилася досить недавно. А популярними вони стали через ряд своїх переваг, зокрема такі ворота не вимагають багато простору для відкривання і дуже прості в експлуатації. Але для того, щоб зробити відкатну конструкцію, необхідно обов’язково придбати спеціальний комплект фурнітури. У цей комплект входить профіль направляючий, дві роликові каретки, верхній і нижній уловлювач, кінцевий ролик і верхня пластина з роликами, а також гумова або заглушка зі сталі.

Виготовлення воріт своїми руками

Відкатні ворота, як і будь-які інші можна виготовити і встановити своїми силами, не вдаючись до послуг монтажників. Таким чином можна заощадити певну суму, яку в подальшому витратити на інші потреби. До того ж, зараз в Інтернеті можна знайти цілу купу інструкцій як в письмовому, так і в відео форматі. Головне – вміти користуватися зварювальним апаратом, і іншими будівельними інструментами. Але навіть якщо Ви не вмієте працювати зі зварюванням, то завжди можна найняти таку людину – все одно вийде дешевше, ніж оплата послуг фірми.

З чого ж почати виготовлення і монтаж воріт?

Спочатку потрібно зробити заставну деталь під установку роликових кареток. Її найчастіше роблять зі швелера і металевих прутів. Довжина цього швелера повинна бути не меншою за половину ширини прорізу під ворота.

Для бетонування цієї заставної необхідно вирити яму вглиб на 1-1,2 м. Також потрібно вирити ще й дві ями для бетонування стовпів.

Поки бетон настоюється можна зробити саму стулку. Каркас для неї можна зварити або з профільних труб двох розмірів (60 * 40 мм і 30 * 20 мм) або ж зі спеціального Т-профілю. До речі, останній варіант використовується все частіше, так як цей профіль не потрібно зачищати і зварювати доведеться тільки стики з’єднання. Починати варити каркас необхідно з приварювання нижньої заготовки до направляючого профілю. Але варто зазначити, що робити це необхідно не суцільним швом, а тільки швами по 7 см в шаховому порядку з обох сторін. Далі приварюємо вертикальні стійки, а потім верхню горизонтальну.

Усередині каркаса необхідно приварити перемички, в якості яких використаємо профільну трубу 30*20 мм. Так простіше буде кріпити обшивку, а ще з ними каркас не просяде.

В якості обшивки можна взяти профнастил. Він не дорого коштує і вже пофарбований. Так що вийде дешево і швидко. Кріпити профнастил до каркасу можна за допомогою саморізів по металу. Але все ж рекомендується обшивати стулку коли вона вже буде встановлена на отворі, так буде набагато простіше.

Забетоновані металеві стовпчики можна обкласти цеглою. Так вони набудуть більш естетичного вигляду. Але при кладці на кожному стовпі потрібно приварити по три куточка, до яких потім приварюються нащільники.

Установка воріт

Щоб встановити відкатні ворота на своє місце потрібно спочатку встановити роликові каретки. Їх приварюємо на швелері, який забетонований збоку проїзду. Монтаж можна зробити і на регулювальні пластини. При цьому до швелеру привариваются вони, а самі опори прикручуються за допомогою чотирьох болтів на регулювальних опорах.

Тепер, коли каретки встановлені, ставимо на них каркас наших воріт. Для цього заводимо ролики в направляючу рейку.

Зверху на нащільник приварюємо верхню пластину з роликами, а між ними заводимо верхній край стулки.

На протилежному нащільнику приварюємо верхній і нижній уловлювач. До того ж нижній уловлювач необхідно приварити так, щоб кінцевий ролик, який ми заводимо в торець направляючого профілю, накочуючись на нього підводив ворота на кілька міліметрів.

Завершуємо установку фурнітури закривши торець балки гумовою заглушкою.

Тепер перевіряємо як ходять ворота і якщо все добре можна обшити каркас.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *