Як зробити розпашні ворота своїми руками?

Розпашна конструкція раніше була найпопулярнішою, але хоч і зараз їй в потилицю дихають відкатні ворота, все ж розпашні воліють встановлювати набагато більше людей. Чому? Все просто. Такі ворота зробити дешевше, оскільки не потрібно витрачати гроші на покупку фурнітури. До того ж, стулки для даної конструкції можуть бути будь-якої форми, не обов’язково їх робити прямокутними. А ще для виготовлення розпашних воріт можна використовувати будь-який матеріал – дерево, профнастил, фільонки, ковані елементи і т.п. А до недоліків відносять необхідність очищати проїзд від снігу взимку, потрібно наявності достатнього простору для розпахування стулки, ну і багато часу йде на відкривання, оскільки спочатку потрібно відкрити одну стулку і зафіксувати, а потім також відкрити другу.

Найпростіший спосіб зробити розпашні ворота

Розпашні ворота дуже легко зробити своїми руками. Якщо Ви вмієте і любите робити все своїми силами, то без проблем впораєтеся з цим процесом без звернення до фахівців. Так можна ще й заощадити досить чималу суму, яку в подальшому можна пустити на автоматизацію своїх воріт.

Отже, давайте розглянемо, які кроки потрібно буде виконати щоб зробити розпашні ворота самому не вдаючись до послуг фірм з монтажу воріт. Для початку хочемо відзначити, що найпростішим на даний момент варіантом виготовлення стулок для таких воріт – зробити каркас з Т-профілю і обшити його профнастилом.

Т-профіль – це спеціально розроблений тип профілю, який складається з двох профілів різного розміру, які були прокатані в один. Для його виготовлення використовується спеціальний метал, який добре переносить зовнішній вплив. Якщо варити каркас для стулок з Т-профілю, то Ви відразу одержуєте і несучий і допоміжний каркас без зайвих рухів. Вам залишиться тільки приварити внутрішні перемички (в якості них можна використовувати профіль 30 * 20 мм), а потім за допомогою саморізів по металу закріпити обшивку – профнастил.

Профнастил в якості обшивки – ідеальне рішення. Адже він продається вже пофарбованим і його відразу можна купити потрібного розміру, форми хвилі і кольору.

Починати краще з стовпів, якщо вони ще не готові. Естетичніше виглядають цегляні опори. Щоб їх зробити, спочатку потрібно викопати дві ями, в них помістити сердечники з круглої або профільної труби і забетонувати їх. Далі після застигання бетону можна приступати до кладки стовпів. Після третього ряду до сердечникам приварюють куточки як заставні для кріплення нащільників. Таких куточків приварюють як мінімум по три на кожну опору. Також в процесі кладки краще підготувати місце під кріплення приводів (навіть якщо поки не плануєте встановлювати автоматику, в подальшому стане в нагоді). Для заставної під кріплення також можна використовувати куточки з металу.

Після того, як опори зведені, на куточки приварюють нащільники, до яких потім будуть приварені петлі для навішування воріт.

Одну частину петель ми приварюють до нащільника, а другу – до стулок. Також на одну із стулок приварюють притискну планку. Її можна зробити з металевої пластини.

Якщо на воротах поки не буде автоматики, необхідно зафіксувати стулки, щоб їх не можна було відкрити без Вас. Для цього використовують замки, шпінгалети і т.п.

Також необхідно зробити фіксатори стулок у відкритому і закритому положенні. Для цього по краях проїзду в точках, куди дістає кути стулок при відкритті можна закопати трубки, а в якості фіксатора використовувати металевий прут того ж діаметру (щоб він залазив в цю трубку), який загнутий на кінці. Для фіксування стулки в закритому положенні по середині проїзду також можна зробити таке пристосування або ж купити готовий упор, який кріпиться до проїзду за допомогою болтів.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *