Як встановити автоматику для відкатних воріт

Після того, як була придбана автоматика для відкатних воріт залишається її тільки встановити. Це можна зробити двома способами – найняти фірму, яка спеціалізується на установці автоматичних систем, або ж встановити її самостійно. Перший варіант підходить людям, які не рахують кожну копійку і для яких після покупки автоматики заплатити ще пару тисяч за установку не складе особливих труднощів і шкоди для фінансового стану сім’ї. А для людей, які розуміють, що економити – це добре, варто задуматися про установку приводу своїми силами. До того ж це не так вже й складно з інструкціями, які йдуть в комплекті з багатьма моделями. В крайньому випадку можна знайти таке керівництво в інтернеті і не тільки в письмовому вигляді, але і в форматі відео.

Як встановити автоматику відкатних воріт своїми руками

Для початку необхідно прокласти електропроводку. Краще це робити під проїздом. Так вона не зіпсує естетичний вигляд двору. Прокладати дроти краще в пластиковій водопровідній трубі. Так їм не зашкодить нічого, а ще в разі поганого кабелю його легко можна буде змінити на інший, при цьому не підриваючи покриття двору. Краще це робити в процесі виготовлення і установки воріт, але можна і потім.

Далі потрібно підготувати місце під установку приводу для воріт. Його монтують на забетонований швелер між роликовими каретками. Щоб це зробити, потрібно спочатку наварити невеликий майданчик з профільної труби (не обов’язково). Далі до цієї площадки приварюється монтажна основа під привід, яка йде в комплекті автоматики. Далі на цю основу прикручується електропривод, але спочатку в нього заводиться кабель живлення 220В.

Також потрібно на стулку прикріпити зубчасту рейку. Фахівці рекомендують робити це ще в процесі виготовлення воріт. Так простіше і якщо від зварювання ворота поведе, то буде легше їх рихтувати. Але можна і вже на встановлену стулку це зробити. Зубчаста рейка повинна діставати до зовнішньої шестерні привода і між ними повинен бути невеликий зазор.

Далі на цю зубчасту рейку встановлюють кінцеві вимикачі. Якщо вони магнітного типу, то потрібно визначити, який із них відповідає за зупинку при закритті, а який при відкритті воріт. Тому спочатку необхідно прописати хоча б один пульт. Це легко зробити, адже в більшості моделей за програмування на платі відповідає лише одна кнопка, натиснувши на яку, а потім на пульт він відразу прописується. Після того, як пульт прописаний в приймач необхідно розмістити магніти з одного і з другого боку на невеликій відстані від приводу і натиснути на пульт. Якщо ворота зупиняться коли доїдуть до магніту, значить вони правильно розміщені. Якщо ні, просто поміняти місцями. Далі їх просто розносять по краях в ті точки, при яких ворота будуть повністю відкритими або повністю закритими.

Після того, як кінцеві вимикачі на своїх місцях можна приступити до завдання інших налаштувань, наприклад автоматичного закривання після певного часу або ж плавного старту і стопа.

Установка додаткових аксесуарів

Також у своїй автоматичній системі можна встановити такі аксесуари як сигнальна лампа і фотоелементи.

Сигнальну лампу монтують так, щоб її було видно здалеку. Провід від неї підключаються до плати управління. Його краще прокладати в гофрованій трубі. Вона буде сповіщати всіх про початок відкривання воріт.

Фотоелементи розміщуються або безпосередньо на опорних стовпах, або ж для них виводять окремі стійки. Так датчики спрацьовують раніше. Вони не дадуть стулці, що закривається пошкодити авто або ж людину чи тварину, що проходить в отворі. Провід від фотоелементів також приєднуються до плати під кришкою приводу.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *