Як вибрати фурнітуру для відкатних воріт

Фурнітура – важливий атрибут усіх воріт, без якого ніяк не обійтися. Тому так важливо правильно підібрати комплект з урахуванням всіх параметрів, що впливають на довговічність роботи. Щоб це зробити, необхідно вибирати спираючись на основні критерії підбору. Якщо цього не зробити, то можна купити неякісний комплект, який прослужить дуже недовго і доведеться або міняти одне з комплектуючих, яке вийшло з ладу або ж витрачатися на заміну повністю всього комплекту. Розберемо ці критерії більш детально. Але для початку зазначимо, що всі комплекти умовно ділять на два типи – малий і великий.

Малий комплект фурнітури

Почнемо з важливих елементів комплекту. Направляючий профіль для легких воріт повинен виготовлятися з металу товщиною не менше 3,6 мм, ідеальним варіантом буде сталь з високим вмістом вуглецю і товщиною 4 мм. Рейка не повинна мати дефектів, особливо окалин всередині. Верхня і нижні полиці паралельні між собою.

Роликові каретки з гумовометалевими пильовиками і підшипниками розмірності 301, які мають вантажопідйомність більше за підшипники розмірністю 201, що також можуть використовуватися в малих комплектах. Ролики повинні бути тільки металевими, пластик погано працює в нашому кліматі. Основа з хорошого металу, покритого достатнім шаром антикорозійного покриття (легко визначити – немає темних плям). Головка, на якій розміщуються ролики повинна легко перекачуватися при натисканні на неї.

Між роликами опори і спрямовуючою рейкою повинен бути мінімальний зазор (не більш як 2 мм), інакше ворота в точці середини будуть перевалюватися, що не дуже добре позначається на каретках.

Що стосується інших елементів комплекту, то все металеві елементи повинні бути з якісної сталі (не м’якої) і достатньої товщини (3 мм і більше). Колесо на кінцевому ролику може бути з пластику, якщо ворота не дуже важкі, але краще купувати з металевим. Заглушка з якісної гуми або зі сталі. Ну і купувати варто комплекти, у яких ролики на верхній підтримуючій пластині прогумовані, а не зроблені з пластика.

Великий комплект фурнітури

Якщо ворота понад 400 кг або довжиною більше 5 метрів потрібно купувати великий комплект фурнітури. Напрямна рейка має збільшений перетин. В основному такі профілі мають перетин 80 * 94 мм. Товщина металу, з якого його роблять не може бути менше 5 мм. Як і у випадку з малим комплектом, в великому також важливий метал – він не повинен бути м’яким, а тому краще, якщо це буде високовуглецева сталь. Також профіль повинен бути ідеально рівним і без дефектів.

Роликові опори також збільшені. Підшипники грають важливу роль, тому краще купувати зі збільшеною вантажопідйомністю такі як 6303, які поміщені в металевий ролик. Для захисту від пилу і вологи використовують пильовики, і краще, якщо вони будуть гумовометалевими. Кочення голови, на якій можна побачити ролики не повинно бути утрудненим, оскільки після деякого часу з’єднання голови і основи може трохи окислюватися або ж влітку при нагріванні метал може розшириться, що може призвести до заклинювання. Антикорозійне покриття на металевій основі має бути достатнім.

Що стосується люфту між каретками і направляючим профілем, то як і в першому випадку він не повинен бути більше 2 мм. Але і дуже маленький теж не добре, так як ролики може закусити.

Всі інші елементи комплекту великої фурнітури повинні бути з якісної сталі товщиною не менше 4 мм. Колесо на кінцевій ролику тільки з металу, пластик ніяк не підходить. Всі чотири ролика на верхній підтримуючій пластині тільки прогумовані. Так вони не подряпають покриття воріт.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *