Як вибирати автоматику для розпашних воріт

Дуже важливо правильно підібрати автоматику на свої розпашні ворота, щоб вона відповідала всім вимогам. Деякі люди орієнтуються на такі суб’єктивні параметри як популярність бренду і країна виробника. Вони помилково вважають, що це гарантія того, що автоматика буде хорошої якості і буде служить дуже довго. Але на бренді просто заробляють більше грошей, адже вони витрачаються на рекламу. А європейська прописка виробника зовсім не гарантує того, що автоматику не роблять в Китаї.

За якими ж параметрами потрібно підбирати автоматику для розпашних воріт

При підборі автоматики для розпашних воріт важливими є наступні параметри:

•  Габарити і вага стулок;

•  Вітрове навантаження, яка буде діяти на приводи;

•  Інтенсивність (частота) використання автоматики;

•  Матеріал, з якого виготовлені деталі приводу.

Розберемо всі параметри більш детально.

Габарити і вага стулки

Від того, яку вагу має стулка безпосередньо залежить величина потужності приводу, який буде на ній встановлений. Чим важче ворота, тим потужніше повинна бути автоматика для них.

Показник потужності приводу вказано в технічній характеристиці, але вірити беззастережно даними показниками не можна, оскільки деякі виробники спеціально ставлять більше, ніж є насправді, щоб їх моделі були більш привабливі. Деякі продавці роблять відео-огляди автоматики для розпашних воріт і показують реальну потужність. Але все одно варто купувати з запасом.

Габарити стулки теж важливі, оскільки від них залежить яка вітрове навантаження буде діяти на автоматику.

Вітрова навантаження, яка буде діяти на приводи

Справа в тому, що крім ваги на приводи для розпашних воріт велике навантаження дає саме вітер. У європейських країнах при виробництві автоматики не враховують дане навантаження, оскільки їх ворота в основному не володіють парусністю, адже зроблені з металевих прутів, а не зашиті повністю.

В Україні ситуація протилежна. Мало хто робить ворота не повністю зашитими. Наші стулки високі та глухі, щоб ніхто не бачив, що відбувається в нашому дворі. А на такі ворота діє вітрове навантаження, що іноді навіть більше, ніж навантаження від ваги стулки.

Як же порахувати, яке значення буде у вітрового навантаження в конкретних воріт? Візьмемо для прикладу ворота зі стулкою 2 * 2, які обшиті повністю. На привід встановлений на такій стулці буде діяти така вітрове навантаження: 2 м * 2 м * 55 кг / м2 = 220 кг. Отже, при підборі автоматики до реальної ваги стулки необхідно буде додати це вітрове навантаження, а також передбачити навантаження від налиплого снігу, бруду або ж примерзання стулки.

Інтенсивність (частота) використання автоматики

Від того, наскільки часто будуть відкриватися ворота залежить тип приводу, який буде встановлений. Цей показник виробник вказує в процентах і називає інтенсивністю. Залежно від значень цього параметра приводи ділять на побутові, напівпромислові та промислові. Якщо показник інтенсивності до 50%, то автоматика відноситься до побутових, а якщо понад 70% — промислових.

Промислова автоматика може не відпочивати, тобто відкриватися дуже часто. А ось побутові моделі повинні періодично відпочивати. Необхідно правильно підбирати автоматику за показником інтенсивності. Якщо купити не правильно, то можна або просто переплатити (якщо купити промислову модель на приватний двір з невеликим трафіком), або ж отримати поломку дуже швидко, оскільки використовувати автоматику на межі можливостей.

Матеріал, з якого виготовлені деталі приводу

Матеріал, використаний при виготовленні автоматики дуже важливий. Адже чим якісні деталі, тим довше буде працювати привід. Багато виробників вже перейшли на пластикові шестерні. Таким чином вони економлять на виробництві автоматики. В Європі така економія не сильно впливає на довговічність приводів, оскільки їх ворота легкі, на них не діє вітер, та й клімат не сильно впливає. Але ось про Україну такого сказати не можна. Як вже писали вище ворота у нас практично завжди високі, глухо обшиті, а значить не тільки важкі, але ще і отримують велику вітрове навантаження. Та й клімат погано впливає на пластикові шестерні. Так що для нас підходять тільки моделі з металевими деталями.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *