Якщо Ви вирішили зробити на свій отвір відкатні ворота, Вам ніяк не обійтися без спеціального комплекту деталей — фурнітури для відкатних воріт. Цей комплект повинен містити як мінімум 8 комплектуючих:

1.   Направляючий профіль (довжина залежить від ширини отвору + 0,5 від ширини на хвостовик);

2.   Дві каретки з роликами;

3.   Верхній уловлювач;

4.   Нижній уловлювач;

5.   Верхня пластина з роликами;

6.   Нижній кінцевий ролик;

7.   Заглушка з гуми або сталева (може бути дві, якщо на кінцевій ролику немає відбійника).

Характеристика комплектуючих

На першому місці за важливістю в комплекті стоїть напрямна балка. Вона разом з роликовими каретками (на другому місці за важливістю) утворює консоль, за допомогою якої і здійснюється рух стулки уздовж забору так, щоб вона не торкалася поверхні проїзду. Є різні варіанти перетину направляючого профілю, а також різниться і товщина металу, з якого його виготовляють. Так, наприклад, для воріт до 400 кг напрямна має перетин 60 * 75 мм, а для воріт до 800 кг — 80 * 94 мм. Мінімальна товщина металу: для легких воріт — 3 мм, для важких — 4 мм. Але краще, якщо направляюча буде з металу товщиною понад 3,6 мм в першому випадку, і 5 мм у другому. Профіль повинен бути рівним без дефектів і окалин всередині, а також з металу з підвищеним вмістом вуглецю.

Роликові каретки також повинні бути ідеальної якості. У каретках для важких воріт повинні використовуватися підшипники 303 маркування, а для легких — 301. Вони мають підвищену вантажопідйомність, а значить збільшують термін служби фурнітури. Також краще, якщо пильовики в роликах будуть гумовометалевим. Що стосується основи, то воно повинно бути з металу достатньої товщини, а ще покрита хорошим шаром антикорозійного покриття, щоб на каретках не було темних плям. Головка, на якій розміщені ролики повинна легко пересуватися, але не сама, а під деяким тиском.

Верхній і нижній вловлювач використовують для утримування вільного краю стулки в закритому положенні. Так ворота не будуть битися і вигинатися при сильних поривах вітру. Тому дуже важливо, щоб метал, який використовується при їх виготовленні не був м’яким, а товщина достатньою.

Верхня пластина з роликами необхідна, щоб ворота рухалися в одній площині і не завалювались з боку в бік. Металева пластина П або Г-подібної форми і має на собі отвори овальної форми, щоб було зручно підбирати відстань між роликами відповідно до товщини стулки. У ці отвори вкручуються ролики. Їх може бути або два, або чотири. Ролики роблять або з пластика, або ж прогумованими. Другий варіант більш надійний, тому що не дряпає фарбу на воротах.

Нижній кінцевий ролик заводиться в край направляючої рейки, який вільний від роликових кареток. Його використовують для того, щоб стулка накочувалась на нижню пастку, підіймаючи її на пару міліметрів. Таким чином частина навантаження від ваги воріт, яка діє на роликові каретки в закритому положенні переходить на нижній уловлювач. Якщо на кінцевому ролику є металевий відбійник на кінці, то в комплекті йде всього одна заглушка, а якщо немає — дві. У комплектах на важкі ворота кінцевий ролик повинен бути з колесом з металу, в іншому випадку допустимо використання пластикового.

Заглушка заводиться з торця рейки. При наявності відбійника вона вставляється тільки з боку роликових кареток. При виготовленні заглушки в основному використовується тільки якісна гума, що не дубіє на морозі і добре переносить ультрафіолетове вплив. Для кращого кріплення частина, яка зводиться в рейку має гофровану структуру. Також зараз з’явився варіант заглушки зі сталі. Він кріпиться в середині направляючої таким же чином, як і кінцевий ролик.